Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Damaškové povlečení

Dama?kov? povle?en

 

Nové damaškové povlečení se vyznačuje skvělím vzhledem, leskem. Společně s příjemným pocitem při omaku dává povlečení punc luxusu. A navíc, damašek má tu vlastnost, že v zimě hřeje a v létě chladí.


Povlečení z tého kategorie je opravdovým dárkem pro obdarovaného. Pokud nevíte co koupit, tak damaškové povlečení doporučujeme!
Mnoho lidí si při povídání o damašku představí svoji babičku či prababičku. Ale dnes máme damaškové povlečení s moderními vzory, a to díky nové počítačové technologii a mdernímu zpracování damašku. Kdy se vzory nedělají na základě papíru, ale vzory se vytkávají díky řízení stroje počítačem.


Látka je hodně dostavovaná, má vedle sebe hodně hustě příze. Díky tomu je možné mít vzorovnané povlečení s kvalitním jemným vzorem. Navíc na damašku jsou použity nové úpravy, aby byla starost o povlečení co nejsnadnější.


Historie damašku: pochází z číny, ale největší rozmachal zaznamenal ve 12. století v Sýrii, odkud také podle hlavního města dostal své jméno damašek.


Naše prababičky museli ve své době povlečení vyprat, poté přišlo na řado škrobení, kropení vodou a následně žehlení. Kropilo se vodou, prtože neexistovali napařovací žehličky. Dnes stačí povlečení vyprat a pověsit, nemusíte řešit starosti se škrobením či dokonce se žehlením.

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz